Netflix’e benzeyen ücretsiz siteler

Netflix'e benzeyen ücretsiz siteler

Küçük ama her ay ödediğiniz paraları düşünün. Internet aboneliği, cep telefonu faturası, Spotify, Netflix aboneliği derken bir dünya para ödüyor olabilirsiniz. Çok değil bundan on, yirmi yıl önce bu maliyetlerin neredeyse hiç biri yoktu. Belki ayrı ayrı çok büyük harcamalar olmasa da bir araya gelince önemli bir rakama ulaşabiliyor. Peki enflasyon her geçen gün artarken bu maliyetleri nasıl düşürebilir, tasarruf yapabiliriz? Mesela Netflix’e verdiğiniz paradan kurtulabilir misiniz? Netflix’e benzeyen ücretsiz siteler neler, hangileri güzel sorularını sizin için araştırdık. İşte en güncel, bedava ve yasal Netflix alternatifleri…

Netflix gibi ücretsiz platformlar

1) Crackle 

Crackle, bir ücretsiz film ve TV platformu. Azınlık Raporu gibi popüler filmleri bulabileceğiniz güzel bir bedava Netflix alternatifi.

Ücretsiz olması güzel, bunu aldıkları reklamlarla kapatmaya çalışıyorlar. Crackle eskiden Sony’e ait bir girişimken, Sony buradaki hisselerini daha sonra sattı.

Türkiye şu an için hizmet verdiği ülkeler arasında değil. Bu yüzden Crackle’a VPN ile bağlanmalısınız.

2) IMDb TV 

Crackle gibi ücretsiz bir başka Netflix benzeri site de IMDb TV.

Amazon’un sahibi olduğu of IMDb TV, meşhur Internet Movie Database’in bir parçası ve tıpkı Crackle gibi reklamlı ama ücretsiz içerik sunuyor. Kung Fu Panda gibi popüler içerikler bulabilirsiniz.

İzleyebilmek için Amazon üyeliğinizle bağlanmanız gerekiyor.

3) Internet Archive

Pek çok yazılım, müzik ve görseli ücretsiz sunan meşhur Internet Archive sitesinden bedava film de izleyebilirsiniz.

Bu filmler telif hakları kalkmış yapımlar olduğu için çoğu eski ve siyah & beyaz film. Eskinin kült filmlerini izlemek için iyi bir alternatif.

4) Peacock 

Netflix’e benzeyen ücretsiz siteler arasında bir diğeri NBC’nin ücretsiz yayın platformu.

Diğer pek çok Netflix gibi ücretsiz site de olduğu gibi Türkiye’ye hizmet vermiyor. VPN ile bağlanmalısınız.

5) Pluto TV 

Netflix gibi siteler bedava dediğinizde diğer bir seçenek Pluto TV.

Önceleri CNET’in sahibi olduğu Pluto, pek çok farklı televizyon yayını ücretsiz seyredebileceğiniz bir platform.

Viacom tarafından satıl alınan Pluto TV de maalesef Türkiye’den direkt izlenemiyor.

6) Tubi 

Benzerleri arasında Tubi’yi öne çıkaran VPN’siz olarak da yani direkt Türkiye’den bağlanıp, ücretsiz film izleyebilmeniz.

7) Xumo

Netflix gibi platformlar ücretsiz diye arattığınızda bulacağız alternatifler arasında Xumo farklı bir uygulama. Akıllı televizyonlarda kullanabileceğiniz bir ücretsiz TV kanalı izleme uygulaması.

LG, Vizio, Sharp, Philips, Magnavox, Panasonic gibi pek çok akıllı TV markasıyla uyumlu çalışıyor. Xumo’nun şu an ki coğrafi hizmet bölgesi ABD.

8) Plex

Plex de Netflix gibi olan site. Oldukça uzun süredir yayında olan Plex üzerinden ücretsiz filmler, TV şovları izleyebilirsiniz. Türkiye’den VPN’siz bağlanıp, izleyebilirsiniz.

Netflix gibi siteler diye arattığınızda çıkan çok site olabilir ama gerçekten Netflix gibi siteler ücretsiz olarak bunlar. Eğer bildiğiniz ve yazımızda geçmeyen ücretsiz ve (yasal 🙂 netflix gibi uygulamalar, siteler varsa yorum kısmına yazarsanız seviniriz.

Netflix mi diğer paralı izleme siteleri mi?

Film, dizi seyretmek için her ay para ödemeyi göz aldınız. Peki ama aylık abonelik parası ödeyeceğiniz uygulamalardan en iyi film izleme platformu hangisi?

Netflix mi Exxen mi Mubi mi, Netflix mi Blutv mi Tivibu mu? Yoksa Netflix mi Digitürk mü? Soruların sonu yok 🙂 Sonuçta kişisel bir karar. Ama film ve dizi sayısının çokluğu açısından şu an Netflix önde görünüyor. Ayrıca, Netflix ile ingilizce öğrenme de mümkün (altyazı seçenekleri ile)

Netflix internetsiz olur mu? Evet, olur. Internet’e bağlıyken filmleri, dizileri izleyip sonra internetsizken izleyebilirsiniz.

Netflix alınmalı mı?

Karar sizin tabii ama her geçen gün artan Türkçe içeriği ile Netflix, TV için artık çok önemli bir rakip. Üstelik her şey bu kadar zamlanırken mecburen evde daha çok vakit geçirmek zorundayız.

Netflix iyi mi kararını siz verin ama Netflix ücretsiz değil mi sorusunun yanıtı maalesef hayır. Netflix Türkiye’ye girdiğinde uzun bir süre bir aylık ücretsiz deneme üyeliği veriyordu. Ama artık bu ücretsiz Netflix uygulaması yok.

Netflix ücretsiz mi oldu diye de boşuna aratmayın. Çünkü Netflix izlemek istiyorsanız 3 ayrı abonelik paketinden birini almanız gerekiyor. 2022 Mart itibarıyla Netlix abonelik fiyatları 26.99, 40.99 ve 54.99 lira.

Netflix ne kadar ücretsiz? Hiç 🙂 Netflix’in ücretsiz kullanımı yok. Peki ya Netflix ödenmezse ne olur? Kısa bir süre daha izlemeye devam edebilirsiniz, sonra filmleri aratabilirsiniz ama izlemeye kapatılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed