ParaIsleri.com nedir, ne yapar?

ParaIsleri.com nedir?

“ParaIsleri.com” nedir, ne işe yarar?

Biraz farklı bir “Hakkımızda” sayfası yazdık sizler için… Süslü, püslü görünsün ya da adettendir, bir kenarda dursun diye bir yazı olmasın istedik.

“ParaIsleri.com Projesi”ne neden başladık, ne hedefliyoruz? Bunları anlaşılır ve samimi bir şekilde sizlere anlatabilmeyi arzu ediyoruz.

ParaIsleri.com ekibi olarak kendimize yalın ama güçlü bir hedef koyduk:
“Tüketicilerin en iyi ve uygun fiyatlı finansal ürünleri ve hayatlarıyla ilgili temel hizmetleri güvenle bulmalarına yardımcı olmak.”

Ne sunuyoruz?

Karmaşık ürün ve hizmetleri tüketiciler için anlaşılır hale getirerek, en uygun ve iyi fiyatlı alternatifi seçmenize yardımcı olmak için şu hizmetleri sunuyoruz:

 • Güvenilir bilgiler
 • Yararlı araçlar
 • Tarafsız öneriler

Bunlar ile para işlerinizi çok daha kârlı yönetin, kazançlı çıkın istiyoruz. Üstelik bu hizmetleri size 100% ücretsiz olarak size sağlıyoruz.

Para İşleri – Güvenilir bilgiler, yararlı araçlar ve tarafsız öneriler sunan tüketici platformudur.

Bu zahmete niye katlanıyoruz?

Bu sitenin amacını yukarıda yazdık. Peki ama bu yola niye çıktık?

Bir itirafımız var! Uzun yıllardır kurumsal şirketlerde çalışıyor olmamıza ve finans, teknoloji gibi alanlarda akademik eğitimler almamıza rağmen kurumsal şirketlerin ürün ve hizmetlerini anlamakta biz de zorlanıyoruz.

Karmaşık, teknik jargonlarla süslü, okuması da anlaması da zor ürün ve hizmetleri daha anlaşılır hale getiren, gerektiğinde karşılaştıran, öneren, tarafsızca yorum yapan bir platform olsa tüketiciler için ne harika olur diye hayal ettik… Ve sadece hayal etmekle kalmayıp, toplumsal bir fayda yaratma düşüncesiyle kolları sıvayıp bu projeye hayat verdik.

Tüketicilere zaman ve para tasarrufu sağlayabiliyorsak ne mutlu bize… Tüketiciyi gerçekten önemseyen, destek sunan ve sesi olan bir platform olmak istiyoruz.

ParaIsleri.com ekibi kimlerden oluşuyor?

Karşınızda bilgili, tecrübeli ve de eğlenceli bir ekip var 🙂
Ekibimiz önde gelen banka, sigorta, teknoloji, iletişim ve danışmanlık firmalarında Türkiye’de ve yurtdışında çalışmış beyaz yakalılardan oluşuyor.

ParaIsleri.com Manifestosu

 1. Tüketiciler için güvenilir, şeffaf ve objektif değerlendirmeler yapmak, öneriler sunmak.
 2. 100% ücretsiz ve bağımsız hizmet sunmak.
 3. Teknik jargondan uzak, anlaşılır, yalın bir dille yazmak.
 4. Özgün ve tüketicinin gerçekten işine yarayacak içerikler oluşturmak.
 5. Hata yapmaktan korkmamak ama yaptığın hatadan sonuç çıkarmak. Micheal Jordan’lı Bulls bile finalde iki sene üst üste Pistons’a yenilmişken hatadan korkmaya gerek yok. 🙂
 6. Açık iletişim ile verimli ve etkili (ve de severek) çalışmak.
 7. Hayvanları sevmek, ofisimizde 2 kedimiz var! 🙂
 8. Sabah ofise ilk gelen tüm ekibe kahve yapar. Havalı kahve zincirlerinin kahvelerini almıyoruz, kendi kahvemizi yapıyoruz. 🙂

Logomuzda neden “pi sayısı” var?

Evet, evet doğru görüyorsunuz. Logomuzdaki “ParaIsleri” ile “com” ifadelerinin arasındaki o sevimli, küçük sembol pi rakamı. Peki ama neden pi?

Pi rakamı yani 3,14 dairenin çevresinin çapına bölümünden elde edilir. Ama bunun bizim pi semobülünü kullanmamızla hiç ilgisi yok! 🙂

ParaIsleri.com için logo çalışmalarımızı yaparken ekip üyeleri olarak yüzlerce farklı olasılık üzerinde hararetle tartıştık. Bu sırada arkadaşlarımızdan biri projemizin adının ilk harflerini alıp “pi” kısaltmasını söyledi. Bir diğer neden pi sembolünü kullanmıyoruz diye fikri devam ettirdi. Bir diğerimiz de ekonomi jargonunda pi sembolünün kâr anlamında kullanıldığını anımsatınca, bu sembolü daha da çok sevdik. 🙂

ParaIsleri.com’un varoluşu nedeni, yukarıda da anlatmaya çalıştığımız gibi biz tüketicilerin para işlerinde daha avantajlı olmasını, yani kâr etmesini sağlamak. Ekonomideki pi sembolü her ne kadar şirketlerin kârını göstermek için kullanılsa da bizim bakış açımız da, kalbimiz de tamamen tüketicilerden yana.

Böylece pi sembolü evrensel haliyle, yani π olarak logomuzdaki güzide yerini almış oldu…

Para İşleri Ekibi tarafından İstanbul, Ankara, İzmir, New York ve Londra‘da sevgiyle Nisan-Mayıs-Haziran 2020‘de yazıldı. ❤

Kategori: Genel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed