Yasal Uyarılar

Giriş

ParaIsleri.com (bundan sonra kısaca “Site” olarak da anılabilir), yayımladığı bilgileri doğru ve güncel tutmaya çalışır. Bu bilgiler, erişim tarihlerindeki farklılık veya başka nedenlerden ötürü bir finansal kurum/şirket, hizmet sağlayıcıyı veya belirli bir ürünün sitesini ziyaret ettiğinizde gördüğünüzden farklı olabilir. Bu sitede yer alan ürünlerle ilgili olarak teklifleri değerlendirirken lütfen söz konusu ürünü/hizmeti sunan kurumun şartlar ve koşullar bilgilendirmelerini detaylıca inceleyin. Bu sitede yayımlanan bilgiler kesinlikle bağlayıcı değildir. Bu sitede yer alan fiyatlar, veriler ve diğer bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir.

Bu sitede ve sitenin sosyal medya hesaplarında yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. ParaIsleri.com sitesinde ya da sosyal medya hesaplarında kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ParaIsleri.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Bu sitede yer alan bilgiler Site tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Site’de yer alan içeriğin tamamı veya herhangi bir kısmı yalnızca sahipleri tarafından veya sahiplerinin yazılı izni ile kullanılabilir. İçerik üzerinde, kısmen ya da tamamen olmak üzere, izinsiz değişiklik yapmak, kopyalamak, kiralamak, ödünç vermek, iletmek ve yayınlamak yasaktır. Site’den alınan içerik veya görsel malzemeler herhangi bireysel veya ticari amaçla kullanılamaz.

Kullanım Koşulları

Siteyi kullanmak için lütfen aşağıda yazılı koşulları okuyunuz. İşbu Site Kullanım Koşullarını (bundan sonra kısaca “Site Kullanım Koşulları”) kabul etmediğiniz takdirde lütfen Site’yi kullanmaktan vazgeçiniz.

1.1) Site’nin sahibi “Para İşleri” yapılanması olup, Site’de sunulan hizmetler “Para İşleri” tarafından sağlanmaktadır. Site sahibi bu Site’de yer alan veya alacak olan bilgileri, formları, içeriği, Site’yi, Site kullanma koşullarını dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

1.2) Bu Site’de sunulan hizmetlerden yararlananlar veya herhangi bir şekilde Site’ye erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi aşağıdaki kullanım koşullarını kabul etmiş sayılmaktadır. İşbu Site Kullanım Koşulları’nı ParaIsleri.com dilediği zaman ve haber vermeksizin değiştirebilir. Değişiklikler yaymlandığı tarihte geçerli olacaktır. ParaIsleri.com tarafından işbu Site Kullanım Koşulları’nda yapılan her değişikliği Site hizmetlerinden yararlanan ve Site’ye erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi önceden kabul etmiş sayılmaktadır.

1.3) İşbu Site Kullanım Koşulları, ParaIsleri.com hizmetlerinden yararlanacak olan Kullanıcılar ile ve iş ortakları ile yapılmış ve/veya yapılacak olan her türlü sözleşmenin de ayrılmaz bir parçasıdır.

Tanımlar

2.1) Site: ParaIsleri.com tarafından belirlenen çerçeve içerisinde çeşitli hizmetlerin ve içeriklerin sunulduğu çevrimiçi ortamdan erişimi mümkün olan (tüm alt sayfalar dâhil olmak üzere) web sitesini,

2.2) Kullanıcı(lar): Site’ye çevrimiçi ortamdan erişen her gerçek ve tüzel kişi(ler)i,

2.3) Bağlantı(lar): Site üzerinden bir başka web sitesine, dosyalara, içeriğe veya başka bir web sitesinden Site’ye, dosyalara ve içeriğe erişimi mümkün kılan bağlantı(lar)ı,

2.4) İçerik(ler): Site ve/veya herhangi bir web sitesinden yayınlanan veya erişimi mümkün olan her türlü bilgi, dosya, resim, rakam, fiyat benzeri görsel, yazınsal ve işitsel imgeleri ifade eder.

Genel Hükümler

3.1) ParaIsleri.com, Site dâhilinde erişime açtığı hizmetler ve İçerikler’den hangisinin ücrete tabi olacağını belirlemekte tamamen serbesttir.

3.2) ParaIsleri.com’un sunduğu hizmetlerden yararlananlar ve Site’yi kullananlar, yalnızca hukuka uygun ve şahsi/kurumsal amaçlarla Site üzerinden işlem yapabilirler. Kullanıcılar’ın, Site dâhilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir. Her Kullanıcı, Site ve/veya başka bir üçüncü şahsın haklarına tecavüz teşkil edecek nitelikteki herhangi bir iş ve eylemde bulunmayacağını; yazılı, görsel ve işitsel bilgileri açıklamayacağını, Site’ye açıkladığı her türlü yazılı, görsel ve işitsel bilginin Site’ye açıkladığı sırada her türlü biçimde kullanılması, işlenmesi, saklanması, açıklanması ve üçüncü kişilere karşı ifşa edilmesi konusunda ParaIsleri.com’un münhasır hak sahibi olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanıcı, Site dâhilinde bulunan resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video klipleri, dosyaları, veritabanlarını, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla ParaIsleri.com ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir.

3.3) Site dâhilinde üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerden ve yayınlanan içeriklerden dolayı ParaIsleri.com’un, işbirliği içinde bulunduğu kurumların, ParaIsleri.com çalışanlarının ve yöneticilerinin, ParaIsleri.com yetkili satıcılarının sorumluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir üçüncü kişi tarafından sağlanan ve yayınlanan bilgilerin, içeriklerin, görsel ve işitsel imgelerin doğruluğu ve hukuka uygunluğunun taahhüdü bütünüyle bu eylemleri gerçekleştiren üçüncü kişilerin sorumluluğundadır. ParaIsleri.com, üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerin ve İçerikler ‘in güvenliğini, doğruluğunu ve hukuka uygunluğunu taahhüt ve garanti etmemektedir.

3.4) Kullanıcılar, Site’yi kullanarak, ParaIsleri.com’un, diğer Kullanıcılar’ın ve üçüncü kişilerin aleyhine hiçbir faaliyette bulunmayacaklardır. Kullanıcılar’ın işbu Site Kullanım Koşulları hükümlerine ve hukuka aykırı olarak gerçekleştirdikleri Site üzerindeki faaliyetler nedeniyle üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı ParaIsleri.com’un doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir sorumluluğu yoktur.

3.5) Kullanıcılar, ParaIsleri.com’a Site dâhilinde kendileri tarafından sağlanan bilgilerin ve İçerikler ‘in doğru ve hukuka uygun olduğunu kabul ve taahhüt etmektedirler. ParaIsleri.com, Kullanıcılar tarafından ParaIsleri.com’a iletilen veya Site üzerinden kendileri tarafından yüklenen, değiştirilen ve sağlanan bilgilerin ve İçerikler’in doğruluğunu araştırma; bu bilgi ve içeriklerin güvenli, doğru ve hukuka uygun olduğunu taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu değildir.

3.6) Kullanıcılar, Site dâhilinde Türk Ticaret Kanunu hükümleri uyarınca haksız rekabete yol açacak faaliyetlerde bulunmayacağını, ParaIsleri.com’un ve üçüncü kişilerin şahsi ve ticari itibarını sarsacak, kişilik haklarına tecavüz ve taarruz edecek fiilleri gerçekleştirmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir.

3.7) ParaIsleri.com, Site dâhilinde sunulan hizmetleri ve İçerikler’i her zaman değiştirebilme hakkını saklı tutmaktadır. ParaIsleri.com, bu hakkını hiçbir bildirimde bulunmadan ve önel vermeden kullanabilir. Kullanıcılar, ParaIsleri.com’un talep ettiği değişiklik ve/veya düzeltmeleri ivedi olarak yerine getirmek zorundadırlar. ParaIsleri.com tarafından talep edilen değişiklik ve/veya düzeltme istekleri gerekli görüldüğü takdirde doğrudan ParaIsleri.com tarafından yapılabilir. ParaIsleri.com tarafından talep edilen değişiklik ve/veya düzeltme taleplerinin, Kullanıcılar tarafından zamanında yerine getirilmemesi sebebiyle doğan veya doğabilecek zararlar, hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen Kullanıcılar’a aittir.

3.8. Site üzerinden, ParaIsleri.com’un kendi kontrolünde olmayan ve başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka web sitelerine ve/veya İçerikler’e ve/veya dosyalara ParaIsleri.com tarafından Link verilebilir. Bu Linkler sadece referans kolaylığı nedeniyle sağlanmış olup, ilgili web sitesini veya işleten kişiyi destekleyici veya web sitesi veya içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. Site üzerindeki Bağlantılarvasıtasıyla erişilen web siteleri, dosyalar ve İçerikler ile bu Bağlantılar vasıtasıyla erişilen web sitelerinden sunulan hizmetler veya ürünler veya bunların İçerikler’i hakkında ParaIsleri.com’un herhangi bir sorumluluğu yoktur.

3.9. ParaIsleri.com, Site üzerinden Kullanıcılar tarafından kendisine iletilen bilgileri “Gizlilik Politikası” ve Kullanıcılar ve diğer taraflarla yaptığı sözleşmelerin hükümleri doğrultusunda kullanabilir, bu bilgileri işleyebilir, bir veritabanı üzerinde tasnif edip muhafaza edebilir. ParaIsleri.com aynı zamanda; Kullanıcı veya ziyaret edenin kimliğini, adresini, elektronik posta adresini, telefonunu, IP adresini, Site’nin hangi bölümlerini ziyaret ettiğini, domain tipini, tarayıcı tipini, tarih ve saat gibi bilgileri Kullanıcılar ile, iş ortaklarıyla ve taraflarla yaptığı sözleşmeler kapsamında ve istatistiki değerlendirme ve kişiye yönelik hizmetler sunma gibi amaçlarla da kullanabilir.

Fikri Mülkiyet Hakları

4.1. Bu Site dâhilinde erişilen veya hukuka uygun olarak Kullanıcılar tarafından sağlanan bilgiler ve bu Site’nin (sınırlı olmamak kaydıyla tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar) tüm elemanları (hepsi birden “ParaIsleri.com’nin Telif Haklarına Tabi Çalışmaları” olarak anılacaktır) ParaIsleri.com’a ait ve/veya ParaIsleri.com tarafından üçüncü bir kişiden lisans altında alınmıştır. Kullanıcılar, ParaIsleri.com hizmetlerini, ParaIsleri.com bilgilerini ve ParaIsleri.com’un Telif Haklarına Tabi Çalışmaları’nı yeniden satmak, işlemek, paylaşmak, dağıtmak, sergilemek veya başkasına ParaIsleri.com’un hizmetlerine erişim veya kullanım izni vermek hakkına sahip değildirler. İşbu Site Kullanım Koşulları dâhilinde ParaIsleri.com tarafından sarahaten izin verilen durumlar haricinde, Kullanıcılar, ParaIsleri.com’un Telif Haklarına Tabi Çalışmaları’nı çoğaltamaz, işleyemez, dağıtamaz veya bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz veya hazırlayamaz.

4.2. İşbu Site Kullanım Koşulları dâhilinde ParaIsleri.com tarafından sarahaten yetki verilmediği hallerde, ParaIsleri.com; ParaIsleri.com hizmetlerine, ParaIsleri.com bilgilerine, ParaIsleri.com Telif Haklarına Tabi Çalışmaları’na, ParaIsleri.com ticari markalarına, ParaIsleri.com ticari görünümüne veya bu Site vasıtasıyla sağladığı başkaca varlık ve bilgilere yönelik tüm haklarını saklı tutmaktadır.

Site Kullanım Koşullarında Değişiklikler

ParaIsleri.com, tamamen kendi takdirine bağlı olarak işbu Site Kullanım Koşulları’nı herhangi bir zamanda Site’de ilan ederek değiştirebilir. İşbu Site Kullanım Koşulları’nın değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanacaktır. İşbu Site Kullanım Koşulları Kullanıcı’nın tek taraflı beyanları ile değiştirilemez.

Mücbir Sebepler

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, ParaIsleri.com işbu Site Kullanım Koşulları ve “Gizlilik Politikası”ndan herhangi birini geç ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, ParaIsleri.com açısından, gecikme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için ParaIsleri.com’un herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğmayacaktır. “Mücbir sebep” terimi, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve ParaIsleri.com’un gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği olaylar olarak yorumlanacaktır. Bunun yanında sınırlı olmamak koşuluyla, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları, ParaIsleri.com’un gerekli bilgi güvenliği önlemleri almasına karşın Site’ye ve sisteme yapılan saldırılar gibi durumlar mücbir sebep olaylarına dâhildir.

Uygulanacak Hukuk ve Yetki

İşbu Site Kullanım Koşulları’nın uygulanmasında, yorumlanmasında ve bu Site Kullanım Koşulları dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde yabancılık unsuru bulunması durumunda Türk kanunlar ihtilafı kuralları hariç olmak üzere, Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu Site Kullanım Koşulları’ndan dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Gizlilik Politikası

ParaIsleri.com, Kullanıcıların kendisine Site üzerinden elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgileri üçüncü kişilere açıklamayacaktır. ParaIsleri.com, kişisel bilgileri, üçüncü kişilere, bilgilerin toplanması ile ilgili açıklanan amaçlar dışında paylaşmayacak, satmayacak veya kullandırmayacaktır.

Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve Site’de çıkabilecek sorunların ivedilikle giderilebilmesi için, ParaIsleri.com, gerektiğinde Kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, Kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Site vasıtasıyla Site’ye üyelik veya satıcı olma gibi sıfatların kazanılması için Kullanıcıların kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (ad-soyad, telefon, adres, e-posta adresleri gibi) vermeleri gerekebilir. ParaIsleri.com, talep edilen bilgileri ParaIsleri.com veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir. Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılır. ParaIsleri.com tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Web Sitesi üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler ParaIsleri.com ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından kullanıcının kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiki değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.

ParaIsleri.com, Site dâhilinde başka sitelere link verebilir. ParaIsleri.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

Kullanıcıya ait kişisel bilgiler, ad-soyad, adres, telefon numarası, e-posta adresi ve kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi içermektedir. ParaIsleri.com, işbu gizlilik politikasında aksi belirtilmedikçe kişisel bilgilerden herhangi birini ParaIsleri.com’un işbirliği içinde olmadığı şirketlere ve üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Aşağıda belirtilen durumlarda ParaIsleri.com, işbu gizlilik politikası hükümleri dışına çıkarak Kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar:

1) Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik ve bunun gibi yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uyulmasının,

2) ParaIsleri.com’un Kullanıcılar ile yazılı veya verdiği hizmetler dolayısıyla zımni olarak akdettiği sözleşmelerin gereklerinin yerine getirilmesi ve bunların uygulamaya konulmasının,

3) Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla Kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesinin,

4) Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi verilmesinin gerekli olduğu hallerdir.

ParaIsleri.com, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

ParaIsleri.com, Kullanıcılar ve Kullanıcıların Web Sitesi’ni kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyasını (çerez/cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir web sitesinin, kullanıcının tarayıcısına gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası bir web sitesi hakkında durum ve tercihleri saklayarak internetin kullanımını kolaylaştırır. Teknik iletişim dosyası, Site’yi kaç kişinin kullandığını, bir kişinin Site’i hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar kaldığı hakkında istatistiksel bilgileri elde etmek ve Kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekten veya e-postasından veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır, ancak Kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.

ParaIsleri.com, tarafından Site dâhilinde düzenlenen periyodik anketlere cevap veren Kullanıcılardan talep edilen bilgiler, ParaIsleri.com ve işbirliği içindeki kişiler tarafından bu Kullanıcılara doğrudan pazarlama yapmak, istatistiki analiz yapmak ve veri tabanı oluşturmak amacıyla kullanılmaktadır.

ParaIsleri.com, işbu gizlilik politikası hükümlerini dilediği zaman Site’de yayınlamak suretiyle değiştirebilir. ParaIsleri.com’nun değişiklik yaptığı gizlilik politikası hükümleri Site’de yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.

Kişisel Verilerin İşlenmesi Politikasının Kapsamı

ParaIsleri.com tarafından e-posta abonelerimizin mahremiyet ve gizliliğin korunması ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na sürekli uyumluluğun sağlanması için azami özen gösterilmektedir.

ParaIsleri.com, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“KVKK”) uyum sağlanması adına KVKK’nın öngördüğü temel ilkeleri benimsemekte ve veri güvenliğinin sağlanmasıyla ilgili yükümlülüklerini yerine getirmektedir.

Kişisel Verilerin İşlenmesi Politikasının Kapsamı

• Kişisel verileri toplama yöntemlerini ve hukuki sebepleri.
• Hangi kişi gruplarının kişisel verilerinin işlendiği.
• İşlenmekte olan kişisel veri kategorileri.
• Bu kişisel verilerin hangi iş süreçlerinde ve hangi amaçlarla kullanıldığı.
• Kişisel verilerin güvenliğini sağlamak amacıyla alınan teknik ve idari tedbirler.
• Kişisel verilerin kimlere ve hangi amaçla aktarılabileceği.
• Kişisel verileri saklama süreleri.
• İlgili Kişiler’in yasal hakları.
• İlgili Kişiler’in elektronik ticari ileti alma konusundaki tercihlerini nasıl değiştirebilecekleri.

Kişisel Verileri Toplama Yöntemleri ve Hukuki Sebepleri

ParaIsleri.com toplamakta olduğu kişisel verileri haber bülteni kayıt formu vasıtasıyla ilgili kişilerin açık rızalarına dayanarak ve KVKK’da öngörülen kişisel veri işleme şartlarına uygun olarak işbu Kişisel Verilerin İşlenmesi Politikası’nda belirtilen hukuki sebepler doğrultusunda toplamaktadır.

E-posta Bülteni Aboneleri
• İletişim Bilgisi: E-posta adresi
• Oturum Bilgisi: IP adresi, oturum bilgileri, e-posta açma oranı
• Pazarlama Bilgisi: Çerez kayıtları, hedefleme bilgileri, alışkanlık ve beğenileri gösteren değerlendirmeler
• Talep/Şikâyet Yönetimi: Bülten abonelerinin ilettiği şikâyet ve/veya talepler ile bu istemlerin değerlendirilmesi veya yönetimi sürecinde yapılan işlemlere ilişkin kayıtlar

Kişisel Verilerin Hangi İş Süreçlerinde ve Hangi Amaçlarla Kullanıldığı

• E-posta gönderimi hizmeti üzerinden sunulan hizmetlerin iyileştirilmesi, yeni hizmetlerin geliştirilmesi ve bununla ilgili bilgilendirme yapılması,
• Ticari elektronik ileti onayı mevcut ziyaretçiler açısından; tercih, beğeni ve ihtiyaçlarının analiz edilmesi ve ziyaretçilere özel tanıtım, fırsat ve fayda sağlanması,
• Üyelerin açık rızası doğrultusunda yeniden pazarlama, hedefleme, profilleme ve analiz yapılarak abonelerin tercih ve beğenisi doğrultusunda uygulama, mal/ürün ve hizmetlerin tanıtımının ve pazarlamasının yapılması,
• Üye sorun ve şikâyetlerinin çözümlenmesi,
• Hukuki süreçler ve mevzuata uyum,
• İdari ve adli makamlardan gelen bilgi taleplerinin cevaplandırılması,
• Bilgi ve işlem güvenliği sağlanması ve kötü amaçlı kullanımın önlenmesi,
• İşlenen verilerin güncel ve doğru olmasının sağlanması amacıyla gerekli düzenlemelerin yapılması,
• Hukuki yükümlülüklerin yerine getirilmesi
Kişisel Verilerin Güvenliğini Sağlamak Amacıyla Alınan Teknik ve İdari Tedbirler
ParaIsleri.com, kişisel verilerinizin güvenliğinin sağlanması için gerekli teknik ve idari her türlü tedbiri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.
ParaIsleri.com, kişisel verilere yetkisiz erişimi, hatalı kullanımı, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesini, ifşa edilmesini, değiştirilmesini veya imha edilmesini engellemek için gerekli önlemleri almaktadır. PARAISLERI.COM kişisel verileri işlerken güvenlik duvarları ve şifreleme teknolojileri kullanmaktadır.
ParaIsleri.com işlediği kişisel verilere hukuka aykırı erişimin engellenmesi, bu verilerin hukuka aykırı işlenmesinin önlenmesi ve kişisel verilerin muhafazasının sağlanmasına ilişkin olarak:
• Kişisel verilerin alındığı web sitesi tüm alanlar SSL (“Secure Socket Layer”) ile korur,
• Çalışanlarına yönelik erişim yetkilendirmeleri oluşturur ve uygulamaya alır,
• Kağıt ortamdaki kişisel verilerin mutlaka kilitli dolaplarda muhafaza edilmesini ve sadece yetkili kişiler tarafından erişilmesini sağlar.
• Hizmet alınan üçüncü taraflara ait çerezler aracılığıyla işlenen kişisel veriler, üyelik sona erdiği takdirde üçüncü taraflara ait sistemlerden silinmektedir.
ParaIsleri.com gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, ParaIsleri.com sistemine yapılan saldırılar sonucunda kişisel verilerin zarar görmesi veya yetkisiz üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, ParaIsleri.com bu durumu derhal ilgili kişilere ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na bildirir ve gerekli önlemleri alır.

Kişisel Verilerin Aktarımı

ParaIsleri.com kişisel verileri yalnızca işbu Kişisel Verilerin İşlenmesi Politikası’nda belirtilen amaçlar doğrultusunda ve KVKK’nın 8. ve 9. maddelerine uygun olarak üçüncü kişilere aktarmaktadır.
E-postaların okunma açılma ve okunma oranları, bültene üyelik formu üzerinden toplanan kişisel veriler profilleme yapılması ve ilgili kişilerin beğeni ve tercihleri doğrultusunda iletişime geçilmesi amacıyla, abonelere ilişkin hizmet alınan yurt içi/ yurt dışında bulunan iş ortaklarımızla paylaşılmaktadır. Bu kapsamda gerçekleştirilen kişisel veri aktarımları, ilgili üçüncü tarafın sunduğu güvenli ortam ve kanallar aracılığıyla gerçekleşmektedir. Üçüncü taraflardan alınan hizmetin içeriği ve kapsamına bağlı olarak kişisel verilerinin aktarımına gerek olmayan tüm hallerde maskelenmiş kişisel veriler kullanılarak aktarım yapılmaktadır. Aktarım yapılan hizmet sağlayıcılara ilişkin liste aşağıda yer almaktadır.

• Guzel Hosting: Web sitemizin güvenliğini sağlamak adına SSL hizmeti alınmaktadır. Sunucuları Türkiye’de bulunmaktadır.
• MaielrLite: E-posta alt yapısı hizmeti alınmaktadır. Mailchimp sunucuları yurtdışında bulunmaktadır. Gizlilik Politikalarına buradan erişebilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz yurt içi ve yurt dışı aktarıma konu kişisel veriler, güvenliklerini sağlayacak teknik tedbirlerin yanı sıra; hukuki ilişkinin karşı tarafının veri sorumlusu veya veri işleyen olması dikkate alınarak sözleşmelerimizde yer verilen KVKK uyumlu hükümler sayesinde hukuki olarak da korunmaktadır. Yukarıda belirtildiği şekilde bilgi paylaşılması sırasında Türkiye dışındaki ülkelere kişisel bilgileri aktarırken, verilerin bu politikaya uygun olarak ve veri korumaya ilişkin uygulanacak hukukun izin verdiği şekilde aktarılması sağlanmaktadır.

Kişisel Verileri Saklanma Süreleri

ParaIsleri.com işlediği kişisel verileri ilgili mevzuatta öngörülen veya işleme amacının gerektirdiği süreler boyunca KVKK ile uyumlu olarak muhafaza eder.
• Abonelik kayıtları: Abonelik Süresince
• Muhasebe ve finansal işlemlere ilişkin tüm kayıtlar: 10 yıl
• Çerezler: En fazla 3 yıl
• Çevrim içi ziyaretçilere ilişkin trafik bilgileri: 2 yıl
• Hizmet Sağlayıcılara ilişkin kişisel veriler: Hukuki ilişki sona erdikten sonra 10 yıl
İlgili Kişi Hakları
ParaIsleri.com tarafından işlenen kişisel veriler üzerinde İlgili Kişi’nin KVKK madde 11 uyarınca sahip olduğu haklar aşağıda sıralanmaktadır:
• Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
• Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
• Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
• Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
• Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
• KVKK 7. maddede öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
• (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
• İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
• Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme.
• Kişisel verileriniz üzerindeki haklarınızı kullanmak amacıyla; web sitemizde yer alan KVKK madde 13 uyarınca düzenlenen “Başvuru Formu”’nda belirtilen yöntemlerle başvurunuzu yapabilir ve haklarınızı kullanabilirsiniz.

Kişisel Verilerin İmha Edilmesi Şartları

ParaIsleri.com, web sitesi aracılığıyla işlediği kişisel verileri ilgili kanunların öngördüğü süreler ve/veya işleme amacının gerekli kıldığı süreler boyunca saklamaktadır. Bu sürelerin sona ermesi durumunda ise Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi veya Anonim Hale Getirilmesi Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca silecek, yok edecek veya anonim hale getirecektir.

Gizlilik/Kişisel Verilerin Korunması Politikası’nda Yapılacak Değişiklikler

ParaIsleri.com, işbu Kişisel Verilerin İşlenmesi Politikası’nda her zaman değişiklik yapabilir. Bu değişiklikler, değiştirilmiş yeni versiyon Kişisel Verilerin İşlenmesi Politikası’nın Yasal Uyarılar sayfasında yayınlanmasıyla birlikte derhal geçerlilik kazanır.

Yürürlük ve Kabul

İşbu Site yasal uyarıları ParaIsleri.com tarafından Site içerisinde ilan edildiği tarihte yürürlük kazanır. Kullanıcılar, işbu hükümleri Site’yi kullanmakla kabul etmiş olmaktadırlar. ParaIsleri.com, dilediği zaman işbu hükümlerde değişikliğe gidebilir ve değişiklikler versiyon numarası ve değişiklik tarihi belirtilerek Site üzerinde yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer.

Versiyon: 2.0.0

Son güncelleme tarihi: 10.10.2022